Interpretacja prostych znaków. Jak wiele dowiemy się o drugiej osobie ze zwyczajnego pisania?

Relacje damsko-męskie to temat rzeka. W XXI wieku do całego szeregu problemów doszedł jeszcze jeden. Częściej wymieniamy ze sobą wiadomości tekstowe, rzadziej się przy tym widując. Co ciekawe nie każdy umiejętnie odczytuje proste znaki dawane nam przez drugą osobę. Na podstawie wiadomości można określić przybliżony charakter, zainteresowanie dialogiem oraz ogólne hobby. W jaki sposób?

Damsko-męska pogawędka

Ludzie w wielu wypadkach działają nieświadomie. Zainicjowanie rozmowy jest bardzo ważne. Najgorsze pytanie, z jakim się spotykamy to ,,co tam?”. Ciężko rozwinąć własną wypowiedzieć na bazie tego krótkiego zwrotu. Relacje damsko-męskie oparte na tego typu banalnych pytaniach upadną raczej szybko. Pomimo nikłej szansy sukcesu, wielu mężczyzn nadal stosuje tę formę dialogu.

Miało być jednak o ogólnych znakach dawanych nam przez drugą osobę. W jaki sposób możemy dla przykładu zauważyć zainteresowanie? Każdy na początku stosuje raczej neutralny język. Musi być poprawny oraz możliwie nie wyrażać emocji. Surowe teksty z czasem zmieniają jednak swoje oblicze. Jeżeli ktoś nas polubi, zacznie częściej to wyrażać. Możliwe, że w formie tekstowej (często spotykane ,,hahaha” przy sytuacyjnych dialogach). Inni do swoich wiadomości dorzucają odruchowo emotikony. Każdy posiada pewien repertuar, z którego korzysta w określonych chwilach. Jeżeli styl wypowiedzi przez długi czas pozostaje niezmienny, z dużą dozą prawdopodobieństwa nie wzbudzamy u drugiej osoby żadnych emocji. Te niepisane zasady nie dotyczą szybkiego flirtu, spotykanego na portalach randkowych. Tam ,,akcja” jest z reguły bardziej dynamiczna.

Inicjowanie dalszych rozmów

Niepisana zasada mówi nam, że chcemy się za wszelką cenę kontaktować z lubianymi przez nas ludźmi. Warto zwrócić na to uwagę przy relacjach damsko-męskich. Kobiety rzadko kiedy zaczynają konwersacje. Zmienia się to z czasem, gdy poczują do nas coś więcej. Nie można tego jednak traktować dosłownie. Jeżeli dziewczyna nigdy nie napisała jako pierwsza, możemy się spotkać z dwoma wytłumaczeniami. Albo nie czuje do nas niczego wielkiego, albo po prostu jest nieśmiała.

Dowiedz się, jak skutecznie podrywać za pomocą tekstów na podryw – http://www.uwodzenie.org/teksty-na-podryw-czy-moga-zadzialac/ – sprawdź!

Drugi przypadek można w łatwy sposób rozpoznać podczas pierwszego spotkania ,,twarzą w twarz”. Jeżeli chcemy czegoś więcej, musimy z czasem zmienić nasze pole działania. Nie da się ze sobą wyłącznie pisać. Zawsze istnieje tzw. idealny moment na ,,przeniesienie” naszej relacji.

Sposób, w jaki odpisuje

Każdy posiada określony styl pisania. Niektórzy lubią rozwlekać wypowiedzi, inni wysyłają do nas kilka krótkich wiadomości. Na podstawie prostych informacji dowiemy się jednak, czym interesuje się konkretna osoba.

Jak to zauważyć? Tematy, w których jesteśmy ,,dobrzy” znamy bardzo obszernie. Jeżeli ktoś nienaturalnie wydłuża swoje wypowiedzi akurat w danym momencie, prawdopodobnie trafiliśmy w punkt. To istotna informacja na przyszłość, rozmowa o hobby zawsze będzie przyjemna oraz wydłużona. Działa to też w drugą stronę, neutralne wypowiedzi świadczą raczej o nikłym zainteresowaniu. Wtedy starajmy się ,,uderzyć” w inne miejsce, bo szybko znudzimy naszego rozmówcę.

Pamiętajmy przy tym, że wrażenia wirtualne bywają bardzo złudne. O wiele więcej dowiemy się o sobie z prawdziwych spotkań. Nie pielęgnujmy zatem zbyt długo rozmów wyłącznie ,,online”. Możemy je jednak traktować jako podkład do dalszego działania. Na podstawie zdobytych informacji ułatwimy sobie zadanie przy flirtowaniu. Wyłapywanie nawet subtelnych znaków może się przełożyć na powodzenie dalszej relacji.

Related posts

Leave a Comment